Gatavas formas baseina uzstādīšana
Izvēlies savu dārza baseinu šeit
Ja nevēlaties savu laiku un spēkus veltīt mākslīgā dīķa izveidei ar plēvi, piedāvājam jau gatavas formas presētus polietilēna baseinus (tilpums līdz 1000 L), vai arī ultraizturīgos LLD-PE baseinus ar graudainu virsmu un dabīgu krāsojumu (tilpums no 1000 l - 2500 l). Kaut arī neliela izmēra, šādam mākslīgajam dīķim piemīt dabīgas ūdenstilpnes īpašības: neregulāra forma, seklā ūdens zona, augu zona, kā arī perimetra zona oļu un krasta augu izvietojumam. Pateicoties sienu materiāla īpašībām, dīķis nav jādemontē un jāiztukšo ziemas periodā.
Kā izvēlēties gatavo formu? Pēc atvēlētās vietas un baseina konfigurācijas. Tirgū tiek piedāvāti gan neregulāras formas baseini, gan taisnstūra formas baseini. Ja jāsalīdzina vairāku ražotāju izstrādājumi, uzmanība jāpievērš baseina sieniņu biezumam, kas būs noteicošs tā ekspluatācijas mūžam un noturībai pret grunts iedarbību uzstādīšanas un ekspluatācijas laikā.
Turpmākajā aprakstā soli pa solim izskaidrosim un attēlos parādīsim, kā vienkārši un pareizi izveidot dekoratīvu dīķi savā dārzā.
Darbu secība
1.Izvietojums
Ņemot vērā to, ka dīķis dārzā atrodas ilgstošu laika periodu, svarīgi pareizi noteikt tā atrašanās vietu. Vietai jābūt tādai, lai tā netraucētu mājas iemītniekiem brīvi pārvietoties dārzā. Ja esošā situācija un dārza telpa ļauj, vēlams, lai veidojamā ūdenstilpne dienas laikā pāris stundas atrastos ēnā. Pilnīgi pietiek, ja dīķis atrodas saulē 4-6 stundas dienā. Atrodoties saulē visu dienu, būtiski paaugstinās ūdens temperatūra, kas, savukārt, negatīvi ietekmē dīķa ūdens bioloģisko līdzsvaru.
2. Dīķa ārējā kontūra iezīmēšana
Noņem augsnes velēnu laukumam, kurā tiks ierakts baseins un veidota akmeņu un augu kompozīcija (ja tāda plānota). Novieto baseinu uz zemes un ar smilts palīdzību iezīmējiet tā ārējo kontūru.
3. Dīķa dziļākās zonas iezīmēšana
Kā pēdējo iezīmē baseina dziļāko kontūru.
4. Rakšanas darbi
Sākotnēji rok dziļāko līmeni un iesēdina tajā baseinu. Tas nepieciešams, lai pārbaudītu, vai izraktā laukuma izmēri atbilst baseina izmēriem. Tad baseinu izņem ārā un rok pārējos līmeņus.
5. Baseina līmeņošana
Ievieto baseinu izraktajā kontūrā un ar līmeņrāža palīdzību to līmeņo. Piepilda 1/3 baseina ar ūdeni un vēlreiz pārbauda, vai ir nolīmeņots.
6. Sānu noblīvēšana
Gar baseina malām pieber smiltis un rūpīgi nolaista ar ūdeni, lai smiltis kārtīgi sablīvējas un aizpilda izveidojošos brīvos dobumus.
7. Baseina aprīkojums
Baseinā var ievietot nelielu strūklaku ar vai bez apgaismojuma, kas radīs patīkamu ūdens čalošanu. Elektrības kabeļi paslēpjami zem oļiem. Apgaismojumu var novietot zem ūdens vai krastā (ar mērķi izgaismot kādu augu vai citu objektu).
8. Baseina noformēšana
Baseina sānu malās ieber oļus vai nelielus akmeņus. Ja vēlas, oļus apkārt baseinam var nobērt lielākā platībā, tādejādi vizuāli paplašinot baseina laukuma izmēru. Šādā gadījumā, zem oļiem jāpaklāj pretsakņu ģeotekstils, kas neļaus starp oļiem augt nezālēm un oļi negrims zemē.
9. Augu izvietošana
Augus īpašos, šim nolūkam paredzētos, konteineros ievieto baseina seklajā zonā. Ja vēlaties papildināt ārpus baseina esošo oļu zonu ar dekoratīviem augiem, tad zem oļiem izklātajā ģeotekstilā izgriež kabatas, ko piepilda ar melnzemi, kurā, savukārt, stāda paredzētos augus.
Rezultāts
Nelielā laika posmā iegūts lielisks dārza elements par saprātīgām izmaksām, turklāt, izveidots pašu spēkiem!